Scroll
parę słów o remoncie

Kolejnym ważnym elementem w naszym domu są niewątpliwie podłogi, które sprawiają, że czujemy się w nim komfortowo i przytulnie. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał do pokrycia podłogi. Najłatwiejszym w utrzymaniu czystości są płytki ceramiczne, gdyż są odporne na działanie środków chemicznych, łatwo się zmywają i wystarczy niewielka ilość detergentu, aby uporczywe plamy znikły. Jeśli jednak chcemy, aby nasze wnętrze było ciepłe i przytulne to warto rozważyć położenie paneli drewnianych lub desek z prawdziwego drewna.

Podłogi, posadzki

Nieco mniej odporny na przenikanie wilgoci i uszkodzenia mechaniczne jest gres polerowany. Tego typu posadzka jest znacznie bardziej podatna na ścieranie, dlatego też wymaga okresowej impregnacji. Równocześnie jednak do jej mycia stosowane są właściwie takie same środki czyszczące, co w przypadku płytek ceramicznych. Kamień polerowany z kolei również – podobnie jak gres polerowany – wymaga okresowej impregnacji. Proces ten zabezpiecza posadzkę przed przenikaniem brudu do wnętrza okładziny.

Poznań

Biorąc pod uwagę fakt, iż codzienne mycie podłogi dość mocno wpływa na naruszenie warstwy impregnatu, taki środek trzeba regularnie kłaść na powierzchnię kamienia, po wcześniejszym usunięciu poprzedniej, starej warstwy.

Jeszcze innym materiałem sa panele laminowane, które zwykle już na etapie fabrycznym są zabezpieczane przed negatywnym działaniem detergentów czy też uszkodzeniami mechanicznymi.

Użyta w nich specjalna podłoga zapewnia ochronę warstwy dekoracyjnej przed jej przedwczesnym ścieraniem, trzeba jednak wiedzieć, że nawet ona nie zapewnia pełnego zabezpieczenia materiału przed zmywaniem, na przykład za pomocą ostrej szczotki. Żeby zatem unikać trudnych do usunięcia zabrudzeń, stosuje się najczęściej wszelakiego typu nabłyszczenia – te bowiem gwarantuję elegancki oraz ładny, estetyczny design.

Jeżeli zatem jesteście Państwo zainteresowani usługą położenia podłogi bądź też posadzki, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą – drogą telefoniczną, pod numerem telefonu: 519 132 220, bądź elektroniczną, na adres email: remonty@remontykierzek.pl

Zadzwoń!