Nowoczesny styl charakteryzuje się przejrzystością, prostotą i brakiem zbędnych dekoracji. Wszystkie elementy mają być z pomysłem, jednak ważne jest by w pomieszczeniu nie było zbyt wielu dekoracji.

Minimalizm jest wskazany. Dekoracje i dodatki powinny znajdować się tylko w kilku sztukach. W tym stylu zdobieniami są wysokiej jakości blaty komody do stolika kawowego. Dodatkowe dekoracje na nich nie są potrzebne. W wystroju powinny dominować proste linie i mało skomplikowane figury geometryczne, głównie koła i wielokąty. Bardzo ważne jest by zadbać o otwarte przestrzenie i światło.

Właśnie światło jest najważniejszym elementem tego stylu. By zdobyć trochę więcej przestrzeni warto połączyć pokoje np. salon z kuchnią lub przedpokój z salonem. Styl nowoczesny to połączenie kilku kolorów, najlepiej w jasnych tonacjach.

Wiodącymi kolorami powinny być biel, czerń, szarość i beż. W dodatkach mile widziane są wyraziste kolory takie jak czerwony, żółty, zielony czy pomarańczowy. Niebieskie akcenty dodają wnętrzu charakteru.