Ciepłe i przytulne wnętrza to najczęściej te właśnie wykonane w stylu romantycznym. Pracownia aranżacji wnętrz proponuje jego elementy, gdy szukamy rozwiązań, które nadają naszemu wnętrzu przyjaznego wyglądu. Wnętrza te są lekkie i bardzo subtelne. Dominującymi kolorami są pastele. Najlepszym rozwiązaniem będzie dodanie jasnoróżowych elementów.

Oprócz różu w stylu romantycznym sprawdzi się kolor kości słoniowej, błękit i seledyn. Te kolory nadają lekkość, a jednocześnie nie przesładzają wnętrza Jeśli podobają nam się motywy kwiatowe, to do tego wnętrza będą one najlepszym rozwiązaniem. Motyw ten świetnie sprawdzi się na zasłonach. Firany oraz zasłony powinny być uszyte ze zwiewnych tkanin. Kanapy można przykryć kolorowymi narzutami.

Jako element dekoracyjny można wykorzystać ozdobne poduszeczki w dużych ilościach. Najlepiej, gdy poszewki będą kolorowe i z delikatnym wzorem. Meble w takim wnętrzu powinny być jasne, ale nie muszą być one białe. Świetne sprawdzi się połączenie kolory białego z jasnym drewnem. Podstawą jest jednak, by nie wprowadzić zbyt dużej ilości wzorów i tkanin, ponieważ może prowadzić to niepotrzebny chaos.